• Vitajte

• Stredná odborná škola techniky a služieb, Pod amfiteátrom 7, 934 01 Levice

• SOŠ techniky a služieb, Pod amfiteátrom 7 v Leviciach je moderná vzdelávacia inštitúcia, ktorá od svojho vzniku v roku 1979 prešla viacerými zmenami – zo stavebného učilišťa sa transformovala na strednú odbornú školu.

V súčasnosti vo svojom portfóliu vzdelávacích aktivít presadzuje myšlienku, že kvalitné odborné vzdelávanie a príprava musí reagovať na aktuálne a očakávané potreby praxe a umožniť tak mladým ľuďom nadobudnúť praktické zručnosti, poznatky a kompetencie potrebné na pracovnom trhu a schopnosti, o ktoré sa môžu podeliť s celou spoločnosťou.

V šk. roku 2016/2017 vstúpila do systému duálneho vzdelávania so strategickým  zamestnávateľom regiónu podnikom ZF Slovakia, a.s., a od šk. roka 2019/2020 spolupracuje v duálnom vzdelávaní aj s autorizovanými servismi v meste Levice.

Škola každoročne realizuje komplex podujatí, ktorých hlavným cieľom je zviditeľňovať excelentnosť OVP, zvyšovať jeho príťažlivosť, kvalitu a pozitívny imidž prostredníctvom inovácií vo vyučovaní, propagovať svoje úspešné aktivity v európskych programoch, projektoch, súťažiach a olympiádach, a tak zvýšiť záujem žiackej, rodičovskej a ostatnej verejnosti o jej vzdelávacie programy.

Komplex budov školy sa každoročne modernizuje a je tvorený dvoma pavilónmi teoretického a praktického vyučovania na ul. Pod amfiteátrom, areálom odborného výcviku pre technické odbory na Ul. Dostojevského, priestrannou telocvičňou, posilňovňou, saunou, vonkajším športovým areálom a vlastnou, estetickou školskou jedálňou.

Zriaďovateľom školy je Nitriansky samosprávny kraj.

V spolupráci so zamestnávateľmi v regióne škola ponúka súčasným i budúcim študentom sociálnu istotu, garanciu pracovného miesta, priestor pre osobnostný rast, osvojenie si pracovnej morálky a pocitu zodpovednosti.